Equádor Galapágy

08.01.2020 – 22.01.2020
Doprava: letecky 
Ubytovanie: hotel, loď
Maximálny počet: 8, máme loď len pre seba

Filmujeme: “Prirodzený výber” a “5 minút do konca”

Galapágy sú unikátna krajina. Odrezané od ostatného sveta, obmývané Humboldtovým prúdom, prešli vývojom, vďaka ktorému sa stali domovom množstva endemických živočíchov. Preslávil ich Charles Darwin svojou teóriou „prirodzeného výberu“. 

Letecky z Viedne do Quito, noc v Quito, z Quito na Galapágy, transfer na loď 
Galapágy poskytujú na každom kroku nevšednú prírodnú scenériu a priamy kontakt s tu žijúcimi živočíchmi. Na uliciach, na trhu s rybami, proste všade možno zažiť nečakané stretnutia.

7 dní na lodi, plavba a potápanie na ostrovoch Darwin a Wolf. Potápanie so žralokmi kladivohlavými, množstvo žralokov útesových, ktorí ležia schovaní pred prúdom v previsoch pod útesom naozaj v nevídaných množstvách. Manty, raje a úžasné potápanie s tuleňmi. Obrovské húfy rýb.

Vylodenie, transfer do hotela, voľný program podľa dohody účastníkov, výlety po ostrovoch (nie je v cene zájazdu). Galapágy prekypujú obrovskou diverzitou života. Obrovské korytnačky slonie, morské leguány, tulene, tučniaky, množstvo druhov vtákov, z ktorých najviac pútajú pozornosť pinky, vďaka ktorým prišiel na svoj objav Darwin, ale tiež fregaty z červenými vakmi na hrdle, plameniaky a suly modronohé.

Letecky z Baltra, Guayaquil, kontinuálne let do Viedne

Cena zájazdu: Na vyžiadanie